Nie samymi serialami człowiek żyje...

by 30.7.11 8 komentarze
... chyba. Postanowiłyśmy sprawdzić, co takiego stacje telewizyjne przygotowały dla nas na nadchodzącą jesień. W większości zapowiedzi są z gatunku fantasy lub SF (bo to nasz główny zakres specjalizacji), ale trafiło się też kilka innych. Ze sprawdzeniem, co do ramówek się dostało poczekamy do września.


Grimm (NBC)
Całkiem zgrabny pomysł (choć znam pisarza, który zapewne właśnie klnie, na czym świat stoi, bo stacja "ukradła" mu pomysł na zbiór opowiadań - R.) i niezły zwiastun - wszystkie historie spisane przez braci Grimm okazują się prawdziwe. Na dodatek nieszczęsny główny bohater, policjant, odkrywa, że jest ostatnim potomkiem Grimmów, w związku z tym może rozpoznać wszystkie potwory, podczas gdy inni widzą tylko zwykłych ludzi. Pomysł całkiem interesujący, potencjalna formuła serialu też, zdjęcia śliczne - zwiastun zrobił mi smaczka na tę pozycję. Jako, że oglądam prawie wyłącznie seriale policyjno-kryminalne lub fantastyczne, takie połączenie bardzo mi odpowiada. Zwłaszcza pan Wilk ze zwiastuna, który wydaje się trwać w zamkniętym cyklu rytuałów dotyczących dziewczynek w czerwonych ubraniach i chatek w lesie psychopatą zapowiada się nader interesująco pod względem psychologicznym (a na dodatek po 30 sekundach zwiastuna moją pierwszą myślą było: kot w butach?).


Once upon a Time (ABC)
Postacie z baśni dziwnym trafem znalazły się w naszej rzeczywistości - zostały stare waśnie i scysje, ale większość osób zupełnie nie pamięta bajkowego świata, z którego się wywodzi. Interesujące wizualnie, niezła obsada, zła królowa jest odpowiednio zła, a dodatkowym ciasteczkiem jest Robert Carlyle (mam tylko nadzieję, że serial nie skończy jak "SG: Universe", który oglądałam tylko i wyłącznie dla dwóch ciekawych postaci po tym, jak początkowo pomysł i wizualna strona serialu naprawdę mnie zachwyciła). Rusty praktykuje czarnowidztwo i twierdzi, że ten serial będzie jak "Alice" lub "Tin Man" produkcji SyFy. (Cyd nie widziała żadnej z tych produkcji, więc nie wie, jakie były złe. - R.) (Widziałam pół "Alice" razem z tobą, bo shipowałaś Kapelusznika, czy coś.- C.).


The Secret Circle (CW)
Mamy już seriale wampirze i serial wilkołaczy... Czas na nastolatkowy serial o czarownicach nakręcony w stylu "Vampire Diaries" (mnie kojarzy się głównie z filmem "The Craft" z Neve Campbell - R.) (ale i tak jedzie na obecnej fali mroku, tylko zamiast deski surfingowej wampirzego smutku będzie miał miotłę; prawdopodobnie miotłę teoretyczną, ale co tam - C.). Zapewne nie będzie tak rozrywkowy jak "Teen Wolf", w którym slashowy pairing, który shipuję powoli zamienia się w kanon, ale kto wie... Spróbować zawsze można. Chociaż główna bohaterka wygląda niestety na typ narzekający...


Smash (NBC)
Stacja NBC pozazdrościła FOXowi jego kury znoszącej złote jajka (a.k.a. "Glee") i postanowiła stworzyć własny hit. Na Broadwayu szykuje się premiera musicalu o Marylin Monroe - brakuje tylko odtwórczyni głównej roli. O rolę walczą doświadczona aktorka oraz dziewczyna, która pracuje jako kelnerka, bo nigdy nie wygrała żadnego z przesłuchań (to pisała Rusty z punktu widzenia profesjonalnego musicalowego fana; ja lubię, ale nie czuję się profesjonalna w moim fanowaniu wyjców różnorakich - C.). Dlaczego chcemy to oglądać? Bo prowadzący przesłuchanie do przedstawienia są świetni, zła rywalka jest rewelacyjna... Główna postać? Phhh... Ale za to Komodor Norrington  Jack Davenport jak zwykle mrau!


Suburgatory (ABC)
Koncepcja wydaje się nieco przypominać wspaniałe "Wonderfalls", bohaterka jest jednak nieco młodsza, bo licealna. Ma być o przeprowadzce na przedmieścia małego miasta, ojcu, na którego wszystkie okoliczne panie zastawiają sidła, plastikowych blondynkach, ciasnych ubraniach i wybielaniu zębów z punktu widzenia całkiem inteligentnej nastolatki. Negatywne i sceptyczne nastawienie głównej bohaterki może być interesujące... (Ja na pewno będę oglądać, uwielbiam takie seriale - R.)


Terra Nova (FOX)
Hurra, dinozaury! A w szczegółach? Grupa ludzi cofa się 85 milionów lat wstecz, by uratować zagrożone życie na Ziemi. Każdy odcinek kosztował imponujące 4 miliony dolarów, więc efekty specjalne nie powinny zawieść - trochę boimy się o fabułę. (Poza tym czy tylko mnie przychodzi na myśl "Avatar" Camerona? - R.) (Szczegóły są dla nudziarzy, tu są dinozaury! Hurra! - C.)


New Girl (FOX)
Zooey Deschanel w roli nieco szalonej kobietki, która wprowadza przerażające ilości zamieszania w życie trzech facetów, z którymi zamieszkuje. Po "Pushing Daisies" mam słabość do seriali z drobnymi charakternymi brunetkami, więc się skuszę. (Ja nie, bo od pewnego czasu nie trawię młodszej z sióstr Deschanel - R.)


To by było na tyle, jeśli chodzi o nowości. Z rzeczy starych czekamy na:

Doctor Who (BBC)
Z cyklu oczywiste oczywistości, druga część szóstego sezonu - ale zwiastun ładny.


Z innych seriali, na które czekamy, a zwiastunów jeszcze nam nie dano, albo krążą jedynie zdjęcia z planu tudzież pogłoski o produkcji:
- oczywiście kolejny sezon genialnego Sherlocka (BBC), którego fankami byłyśmy przed emisją, a po emisji po prostu się zakochałyśmy;
- Magic City- gangsterzy i lata 50te. Może być świetne, może być przegadane - na pewno trzeba będzie sprawdzić;
- Hell on Wheels - dziki zachód i konfederacki żołnierz - dlaczego by nie...
- Lizzie Borden - Chloë Sevigny zagra transseksualistę, który jest zawodowym zabójcą. Całość będzie miniserialem i muszę przyznać, że brzmi ciekawie, a najbardziej boję się tej aktorki;
- Parade's End - zapowiadany na 2012 rok miniserial (BBC/HBO) o arystokracie, który służył w czasie I Wojny Światowej i właśnie usiłuje dojść do siebie po tym, co go w czasie owej wojny spotkało. W roli głównej Benedict Cumberbatch (IMDB);
- z bardziej ogólnych zapowiedzi projektów w przygotowaniu: Pyrates (FX), Port Royal (FOX), coś opartego na książce The Republic of Pirates (NBC) i Vikings,
- Good Omens (ale w tym przypadku to pogłoski krążą i krążą...).

Dodatkowo jesienią ja, czyli Cyda, wracam do:
- Supernatural,
- Dexter,
- Misfits,
- Walking Dead,
- The Big Bang Theory,
- Fringe - może,
- Glee - może,
- Criminal Minds - może,
- Bones - może,
- Castle - może,
- Sons of Anarchy - może.

Henna Illu

Fangirl

Ola. Fangirl. Matka smokom. Żona pisarzowi. Lubi czytać, pisać i uczyć się nowych rzeczy. Uwielbia wielkie roboty.