Karnawał blogowy, styczeń 2012

by 1.2.12 19 komentarze

W tym miesiącu będę dosyć monotematyczna, za co z góry przepraszam wszystkich zainteresowanych. :D A maski powinny być tygrysie, ale nie znalazłam żadnych, które by mi się podobały, więc będą tylko chińskie. Szczęśliwego Nowego Roku!

1. "Scandal in Belgravia". BBC Sherlock, season 2, episode 1. Po polsku: odlot sherlockiany, czyli recenzja pierwszego epizodu drugiej serii "Sherlocka" BBC, które jest jednym z najlepszych kawałków telewizji, jakie w życiu widziałam. Polecam zresztą całego bloga, bo dziewczyna pisze z zacięciem i po prostu dobrze.

2. The most important thing about BBC Sherlock's "A Scandal In Belgravia" The Fashion Harbinger: czyli wpis o tapetach w odcinku "Sherlocka" zatytułowanym "Skandal w Belgravii". No dobra, jest też trochę o modzie. Ale serio, pomiędzy "Sherlockiem" a Christmas Specialem DW wykształcił się we mnie jakiś wallpaper porn maniac.

3. Klucz do Ireny ninedin, absolutnie genialny tekst o tym, jak Moffat stworzył na nowo Irene Adler. A feministki mogą się wypchać. Polecam tym bardziej, że po "The Reichenbach Fall" wszyscy jakby zapomnieli o aferze z Irenką.

4. Uderz w stół, a piła łańcuchowa sama się włączy Rafała Kosika; to tak a propos feministek w poprzedniej notce. Rafał zdecydował się bronić Łepkowskiej, która chyba urwała się z choinki, a internauci postanowili wykazać mu błędy. Wyjątkowo sam tekst notki polecenia wart nie jest - przeczytajcie jednak dyskusję pod nim, nawet jeśli argumenty czasem są mocno ad personam. Tak właśnie wygląda polski internet.

5. Men's Versus Women's Poses autorstwa _ocelott_, czyli próba odtworzenia pomysłu Jima C. Hinesa, który postanowił zrobić sobie zdjęcia na podstawie kobiet z okładek powieści fantasy. Wpis raczej do oglądania niż do czytania.

6. Iście brytyjskie poczucie humoru Fikuli trafia do tego zestawienia dzięki linkowi od Beryl i z góry przepraszam autorkę posta za wyśmiewanie się z niej, ale po prostu nie mogłam tego nie załączyć w karnawale blogowym...

7. Podsumowanie projektu Pierwsza działka gratis VaGli; nie jest to do końca wpis blogowy i jest nieco długi, ale warto się z nim zapoznać, bo autor prześlicznie wykazuje, jaką hipokryzją cechują się dziennikarze oraz kto tak naprawdę dzierży władzę.

8. Dlaczego nie chcecie moich pieniędzy? Blackbox, czyli głos fana w sprawie ACTA. Podpisuję się pod tym tekstem obiema rękami.

Ola Cholewa

Fangirl

Ola. Fangirl. Matka smokom. Żona pisarzowi. Lubi czytać, pisać i uczyć się nowych rzeczy. Uwielbia wielkie roboty.