Karnawał blogowy, maj 2012

by 1.6.12 7 komentarze
1. Subiektywny przegląd polskich vloggerów filmowych Ani: osobiście preferuję zagranicznych vlogerów (nie tylko popkulturalnych), ale zestawienie jest ciekawe i warto się z nim zapoznać. Dodałabym jeszcze Niekrytego Krytyka, choć on zajmuje się szerszą tematyką.

2. Biblioteka Logos Amicus, bardzo nastrojowy tekst o pasji czytelniczej. Autor w tworzenie bloga wkłada duszę.

3. All strange strange creatures Mai Lulek, czyli minimalistyczne potwory z "Doctora Who" w ograniczonej palecie barw. Absolutnie cudowne. WANT.

4. Reichenbach Day Vixen Vintage, czyli Amerykanie to mają fantazję. Autorka bloga fascynuje się stylem retro i choć zwykły jej styl to raczej lata 40-te ubiegłego wieku, potrafi się również ubrać w stylu lat 20-tych (jak z okazji herbatki titanicowej): ale w stylu wiktoriańskim, w dodatku w żałobie, widzę ją po raz pierwszy. Poza tym ten wodospad w tle! BTW, poprzedni wpis zawiera mnóstwo zdjęć Vixen w gorsecie, które sprawiają, że zaczynam kwestionować swoją heteroseksualność. :D

5. 7 najlepszych adaptacji Marvela i 7 najgorszych adaptacji Marvela Piotra Plucińskiego; nie do końca zgadzam się z autorem, ale warto się zapoznać choćby dla zdjęcia Hasselhofa jako Nicka Fury'ego.

6. Post post apo Aniołaka, które właściwie poświęcone jest McCarthy'emu, ale jest też pochwała Carter. I dlatego polecam.

7. Nowe seriale fantastyczne w 2012 Aeth, czyli krótka lista seriali SF&F skierowanych do produkcji w tym roku. Do poczytania, ale wygląda na to, że tylko "Revolution" ma ciekawy pomysł.

8. Slash fiction, czyli problem ninedin; interesujący wpis o ff, pod którym rozwinęła się nie mniej interesująca dyskusja.

ETA: I ten cały blog polecam, Beryl go znalazła, a ja właśnie przebijam się przez całość wpisów i każdy mnie zachwyca.

Ola Cholewa

Fangirl

Ola. Fangirl. Matka smokom. Żona pisarzowi. Lubi czytać, pisać i uczyć się nowych rzeczy. Uwielbia wielkie roboty.