Co robić, gdy brak Teen Wolfa

by 22.8.12 11 komentarze
Wyjeżdżamy już jutro na Polcon (w tym roku we Wrocławiu), ale przecież nie zostawię was bez notki. :D Choć pewnie zbyt popularna nie będzie, bo wracam znowu do "Teen Wolfa" (ale obiecuję, że to już prawie ostatni raz, pozostałe wpisy będą raczej inspirowane).

Jak można nie tęsknić za tymi buźkami?
Od zakończenia emisji drugiego sezonu minął już ponad tydzień i choć co poniektórzy fani (jak niżej podpisana) odczuwają już skutki odstawienia  - zwłaszcza w nocy z poniedziałku na wtorek (co robić, jak żyć?).  Ale bez obaw, wiem, jak temu zaradzić (mniej więcej) i zamierzam się z wami tą wiedzą podzielić.

Po pierwsze więc, po drugim sezonie nakręcono 6 króciutkich webisodes "Teen Wolf: Search for Cure" (do obejrzenia na YT), opowiadających o tym, jak Stiles i Scott prześladują pewnego lekarza (John Posey, prywatnie ojciec Tylera), by znaleźć lek na wilkołactwo. Sympatyczna historia, mocno okraszona logiem AT&T (sponsor serii), logicznie wyjaśniająca, dlaczego w drugim sezonie Scott już nie skarży się na swoje nowe zdolności. Dowiadujemy się też kilku nowych rzeczy o Hale'ach.

Buźkami, tak właśnie...
No dobra, ale to wystarczy na mniej więcej pół godziny, jeśli będziemy pauzować odcinki. Dla tych, którym media są obojętne, wydano książkę pod tytułem "On Fire", autorstwa Nancy Holder. Wiem, że zwykle takie nowelizacje są słabiutkie, ale ta ma nie tylko bardzo dobre recenzje, ale też została napisana przez czterokrotną zdobywczynię prestiżowej Bram Stoker Award. Podobno (bo ja jej nie czytałam, czekam na Kindle'a, by ją zakupić) jest to oryginalna historia (przez niektórych oceniana jako AU), w której znowu dowiadujemy się czegoś więcej o Hale'ach, ale przede wszystkim ważna jest warstwa przygodowa.

Jest też komiks (początek można przeczytać o tu), ale osobiście uważam, że jest to ostatnia deska ratunku, tylko dla naprawdę zdesperowanych fanów, z uwagi na przerażającą kreskę.

MTV wyemitowało też trzy odcinki specjalne: dwa z nich ("Revelations") to po prostu rozmowy w studiu przeprowadzone z aktorami w trakcie oraz po zakończeniu drugiego sezonu. Trzeci zaś, numerowany jako zazwyczaj 2x00, a zatytułowany "Origins", to streszczenie wydarzeń z pierwszego sezonu.

A jeśli i tego wam za mało, zawsze można okleić sobie iPhona lub wytapetować ściany plakatami, ewentualnie kupić kartonowy stand dla towarzystwa. :D Bo potem pozostają już tylko fanfiki.

P.S. Przypominam również o naszym fanpejczu na G+, (link po prawej stronie), gdzie wrzucam różne rzeczy, które nie zmieściły się na bloga.

Ola Cholewa

Fangirl

Ola. Fangirl. Matka smokom. Żona pisarzowi. Lubi czytać, pisać i uczyć się nowych rzeczy. Uwielbia wielkie roboty.