Karnawał blogowy, październik 2012

by 31.10.12 4 komentarze
Grafika Sylvii Ji.
"This is Halloween, this is Halloween!" 

Ale obrazek inspirowany jest meksykańską tradycją Dia de los Muertos - znajduję to święto fascynującym, no i jest maska, by nie zaburzać tradycji karnawału blogowego, który staje się coraz popularniejszą ideą w tej części internetu. Żeby zaś pójść za stadem, oficjalnie oświadczam, że jak wszyscy inni będę publikować wpis w ostatni dzień miesiąca zamiast czekać aż do pierwszego.

1. Konkurs papieski Marcina Małego: blog cenię od dawna, bo z autorem dzielę profesję i chętnie czytam jego suche, acz humorystyczne komentarze dotyczące polskiej, szkolnej rzeczywistości. Ten wpis akurat o cytatach wziętych z powietrza, ale polecam też inne notki.

2. Środowe Inspiracje: LAS Kasi: sporo inspirujących, jesiennych zdjęć (od czasu do czasu lubię popatrzeć zamiast czytać), a jesień to moja ulubiona pora roku. Nie tylko z powodu importowanego święta. :D

3. Refresh my memory by Chris; autorka bloga jest amerykańską nauczycielką mieszkającą w Polsce. Ostatnio uczestniczyła w zjeździe absolwentów szkoły średniej i przeprowadziła kilka przedziwnych rozmów o publicznym systemie opieki zdrowotnej. Jest to nawet zabawniejsze, gdy pomyśli się o zbliżających się wyborach prezydenckich w USA.

4.  Odpadki Michia; czyli bardzo ciekawy post o piosenkach, które się do filmów o Jamesie Bondzie nie dostały. Ja seans "Skyfall" mam jeszcze przed sobą, ale jako fanka zarówno starych Bondów, jak i reinkarnacji w osobie Daniela Craiga już nie mogę się doczekać wyjścia do kina.

5. „Nie jestem feministką, ale”, czyli o feministycznym coming oucie Noidy; wpis powstały na fali dyskusji o wpisie Suzarro u Cedro, o znaczeniu słowa "feministka" we współczesnym dyskursie politycznym.

6. Boo! Propozycja filmów na Halloween 2012 cz. saary: choć uwielbiam Halloween, nie lubię się bać. Na szczęście saara stworzyła cudowną listę filmów, które są bardziej sympatyczne niż przerażające. Ja na pewno oglądam dziś "Sok z żuka", a Wy?

7. Kolekcja Kit Katów Szamanki w Japonii; czyli WTF, kraju kwitnącej wiśni? Ale te batoniki o smaku dyniowym czy fasolki azuki (uwielbiam pastę z azuki) sama chętnie bym schrupała.

Ola Cholewa

Fangirl

Ola. Fangirl. Matka smokom. Żona pisarzowi. Lubi czytać, pisać i uczyć się nowych rzeczy. Uwielbia wielkie roboty.