Teen Wolf 3x16 Illuminated

by 28.1.14 59 komentarze
Myślałam, że kto jak kto, ale młodzi chłopcy uwielbiają Halloween i wszystkie dekoracje związane z tym świętem. Chyba że to młodociani fani The Smashing Pumpkins (...sucharek...)

SPOILERY (ale to wiecie)Biedny Isaac. Ale papa Argent coś wie (znowu!) i pewnie nie powie, bo to ten typ człowieka, który nie lubi się dzielić informacjami, zwłaszcza tymi przydatnymi. Papa Argent ma również figurkę jelenia na biurku (oprócz sztormówki, WTF, kto normalny trzyma sztormówkę na biurku oprócz normalnej lampy???), hmmm, wszystko kojarzy mi się ostatnio z "Hannibalem".

Papa McCall przesłuchuje nastolatki. Szeryf siedzi z tyłu i tylko się uśmiecha (chichotałby, ale jakoś nie wypada), że tym razem to nie na niego padło, podły, podły człowiek, już wiadomo, po kim Stiles jest taki wredny. I ma zdrowe podejście do wychowywania swojego dziecka, nie wierzy w ani jedno jego słowo.

Poprawcie mnie, jeśli się mylę, bo na prawie amerykańskim się nie znam, ale Kira jest nieletnia i prawie padła ofiarą psychopatycznego mordercy i jest przesłuchiwana bez obecności rodziców??? Czy to jest legalne? Bo zgaduję, że rodzicom "zapomniało" się poinformować córeczkę, że może jednak nie do końca jest człowiekiem...

Męska szatnia, yay, odcinek się liczy! Mroczkowie niestety, faktycznie wrócili do szkoły. Ale wygląda na to, że jeden z nich jest mądrzejszy od drugiego, bo "rozpracował" Scotta.

Aaaa, kolejny rodzic, i w dodatku znający na wylot swoje dziecko! Biedna mama Lydii, ojciec Stilesa w porównaniu z nią to ma luzik.

O, Lydii wyrosło sumienie. W ciągu jednej nocy. Najs.

Bezczelność nastoletnich wilkołaków w tym mieście nie zna granic, doprawdy, żeby się włamywać biednemu Derekowi do mieszkania (którego nie zamyka na klucz, ale hej, mam na to headcanon) i organizować tam przyjęcie? Wow, to nie sprawi, że będziesz "tym dobrym", ani troszeczkę. Jeszcze mu spal ten loft, przypomnij traumatyczne przeżycia z przeszłości.

O matko, trolling na A+, Derek i dzieciaki proszące o cukierki i ta muzyka! Myślałam, że się udławię drugim śniadaniem ze śmiechu! To wyglądało jak scena z fanfika.

Show me your teeth!
Okay, ale najbardziej przerażającym momentem odcinka jest jednak to, jak wszystkim się w ultrafioletowym świetle świecą białe ząbki.

Włamujemy się nocą na posterunek, wow, kolejny świetny pomysł. Czemu nikomu nie przyszło do głowy, że najbardziej logicznym wytłumaczeniem jest spieprzony flesz w telefonie Kiry? W zeszłym tygodniu odkryliśmy, że chodzi na Windowsach, więc dziwnym nie jest, że się popsuł...

JAKĄ TAJEMNICĘ UKRYWA PAPA MCCCALL? TELL ME!!! (srlsy)

Kira jest troszkę maniakalna, możliwe, że uzależni się od adrenaliny. Dobra dziewczynka, która wpadła w złe towarzystwo syna szeryfa i syna agenta FBI. Yep, widzę to przed oczyma duszy mojej.

Whoa, whoa, whoa, wstrzymajcie konie, twórcy Teen Wolfa, chcecie, żeby Danny też został wtajemniczony w to, co dzieje się w Beacon Hills po zmroku? Toż to prawie rewolucja!

I Allison, i Scott tak dorośle się zachowali, my babiez. I he he, wzrok alphy może służyć do wielu rzeczy. Tylko rentgena mu brak.

Isaac jest po prostu najlepszą betą na świecie, lojalny (wobec Scotta), dba nawet o dobre samopoczucie Dereka i założę się, że pięknie mu po imprezie wysprząta loft. A Allison się po prostu podłożyła doborem słów, "I'm not mad, I'm frustrated".

OK, więc świetliko-ninje z cienia trudnią się tatuowaniem nadnaturalnych istot za uszami. Interesujące.

Derek wygląda na bardzo zaskoczonego tym, że ninja, któremu skręcił kark, nie umarł. Dude, pamiętasz swojego wuja? W Beacon Hills to normalne, aż dziw, że nie mają plagi zombie plątających się po przydomowych ogródkach.
Mój ulubiony fragment odcinka.

Ha ha, więc Isaac jest świetną betą do momentu, w którym ktoś nie wyciągnie miecza! Wtedy dyskretnie się wycofa na z góry upatrzone pozycje.

Wschody słońca w Kalifornii są dziwaczne, bardzo ekspresowe, przecież to nie równik.

Arghh, cliffhanger, którego nie rozumiem! Nienawidzę takich. Znaczy się papę Argenta rozumiem, nie rozumiem, dlaczego liczby są ważne. I dlaczego Stiles dostał klucz, zakładam, że od papy Yukimury. EDIT: Nevermind, właśnie do mnie dotarło, że to Stiles wystawił Kirę, tylko tego nie pamięta. Najwyraźniej, jak jest szalony, to zna się świetnie na chemii.

Inne ważne rzeczy: orientacja seksualna Stilesa nadal niewyjaśniona. Gdzie jest Peter? Gdzie moje, tradycyjne w czwartym odcinku każdego dotychczasowego sezonu, sceny sterekowe, hę?


Ola Cholewa

Fangirl

Ola. Fangirl. Matka smokom. Żona pisarzowi. Lubi czytać, pisać i uczyć się nowych rzeczy. Uwielbia wielkie roboty.