Teen Wolf 3x19 Letharia Vulpina

by 18.2.14 62 komentarze
Uuu, czy to łacina w tytule? Czy to coś znaczy, czy tylko ładnie i lekko niepokojąco brzmi? Zaraz się dowiem, zaraz się dowiem!

Z cyklu: zdania, które mają sens tylko w "Teen Wolfie"

SPOILERY oczywiście.

Okaaay, dlaczego Japończycy między sobą porozumiewają się po angielsku, a Deaton popisuje się przed nimi znajomością japońskiego? Cheesy, panie doktorze, cheesy. Ale wejście ma jak agent S.H.I.E.L.D.u.
Derek jest trochę gupi, co nie?

"Czy pracował pan kiedyś z wilkami?"
Wzrok Deatona mówiący: "Bitch, puhlease."

Yuki, bardzo ładnie, choć to dosyć oczywiste imię, jeśli wziąć pod uwagę kolor futerka. Ciekawe, co kryje się ogródku oprócz mchu. Stawiam na dzikiego Stilesa.

No, prawie zgadłam. Skąd jednak Deaton ma przebłyski na to, co się przydarzyło Chrisowi Argentowi, w dodatku  Japonii? Czyżbyśmy czegoś nie wiedzieli? Deaton jest jasnowidzem? Gorzej, jest trucicielem!

Ludzie, czemu wy wszyscy nosicie buty ze skórzanymi podeszwami? Gdzie jest wasza miłość do plastiku? Plastik jest tani i przydatny, zwłaszcza, jak się przyjaźnicie z Pikachu. No, ale Kira wymiata, mam tylko nadzieję, że szpital w Beacon Hills ma zapasowy, działający generator prądu w piwnicy...

Scott, dupa z ciebie, a nie alpha, twój beta został porażony prądem i kto go ratuje zamiast ciebie? Jego poprzedni alpha. Bo ty się gapisz na pokemona.

Wygląda na to, że osobą, która najbardziej powinna bać się nogistune, jest Harris, ale on nie żyje. Jakoś trudno mi uwierzyć, że zagrożony jest trener Finstock, chyba że nogitsune do tej pory mieszkało w Greenbergu...

Aww, Danny, ty i te twoje miękkie serduszko! Plus, męska szatnia! Odcinek się liczy, nawet jak wszyscy są w koszulkach. Choć wygląda na to, że Mroczki zaraz mogą swoje stracić, nawet jak jest na nich logo sponsora, wyskakując na nogistune.

Strange UST.
Buahaha, mina Lydii, gdy jej mama pokazuje jej karteczkę z numerem telefonu Petera, serves you right, girl. Ale tak poza tym: PETER WRÓCIŁ, PETER WRÓCIŁ!

Mroczek znowu ma dobre hasło, to o Terminatorze. Czuję się dziwnie.

Whoa, Kira szybka jest!

Zgaduję, że Argentowie jako jedyni w tym mieście mają dobre nawyki (albo paranoję) i zamykają drzwi wejściowe do mieszkania. na klucz. Ale to Derek, once a stalker, always a stalker. (Znaczy się najpierw chyba Stiles, potem Derek, a tak w ogóle to Chris Argent nosi przy sobie tyle broni palnej, co Fili noży). Anyway, zarówno Chris Argent, jak i Derek Hale szukają Stilesa, ale tylko Peter wpadł na to, by zajrzeć do najbardziej oczywistego miejsca, czyli szkoły, choc nawet go nie szuka. Srsly, wszystko się dzieje w szkole, uczcie się na własnych doświadczeniach.

Dlaczego nogitsune miałoby wrabiać Chrisa Argenta w morderstwo szefa yakuzy, hę? Doesn't make sense. Przynajmniej w tej chwili nie ma. I dlaczego Stiles et al. przyjechali jeepem? Czy ten jeep nie stało ostatnio na parkingu za szpitalem? Samochód, który posiadł zdolność teleportacji? Znaczy się wiem, że Stiles go zabrał, ale czy nie powinna go zabrać policja jako dowodu?

Oh crap. Czy ktoś zna się na pierwszej pomocy, czy Scott będzie musiał trenera ugryźć?

Peter, Peter, ma nadzieję, że się nie zmienisz. Ty doceniasz nastolatków, nie to, co twój siostrzeniec, który uważa, że Stiles nie jest dostatecznie mądry, by kogoś wrobić w morderstwo. I proszę, siedzisz teraz na komisariacie z Chrisem Argentem, obaj skuci kajdankami.

Czasami nie lubię skojarzeń, które podsyła mi mój mózg...
Każde słowo spływa sarkazmem, uwielbiam Petera. Nawet, jak nie tylko jest wujkiem. I nawet, jak uprawia seks z kojotami. (Też o tym pomyśleliście, przyznajcie się).

Czy to ja, czy ten nastolatek z "prezentem urodzinowym" nie wygląda trochę jak młody Rick Moranis?

Państwo Yukimura też wymiatają, nawet jak "zapominają" córce powiedzieć o bardzo ważnych rzeczach. Na przykład o tym, że jest Sailor Moon. (Albo raczej Sailor Jupiter.)

Okay, ten bardzo przystojny, młody, dobrze odżywiający się i uprawiający sporty i edukujący młodzież policjant jest moim nowym ulubieńcem. Pewnie zaraz z tego powodu zginie. (Huh, przeżył. Dziwne.)

Ooo, najs. Wykończyć na raz nie tylko cały komisariat, ale i Argenta, i Hale'a, i może, jako bonus, agenta Buca McCalla.

Derek wygląda teraz jak jeżozwierz. Jego spirit animal. Ale wygląda na to, że skórzane kurtki mają głęboki sens, kevlar byłby za bardzo podejrzany.

Ha ha, mówiłam, że Malia (kiedy ona zdążyła zrobić sobie takie ładne zdjęcie???) jeszcze wróci! Nikt nie nazywa dzieci rymami oprócz Hale'ów. No wiecie, Malia/Talia, Cora/Laura, Derek/eee... Ale Allison i Lydia są wredne i cudowne, zrobiły krzywdę Peterowi na więcej niż jednym poziomie. Aż mi go trochę żal.

Czy to nie jest tak, że do chronionej mountain ashem kliniki weterynaryjnej będą chcieli wejść wilkołak, kitsune i nogistune? (Gdzieś tam ukryty jest dowcip, po prostu to czuję, może jakby zamienić klinikę weterynaryjną na bar...)

Surprise Deaton!
Huh, Kira zna kung-fu, ale o tym nie wie? Czy po prostu oni padają jak muchy, pardon, świetliki, bo ma na nazwisko Yukimura? Mogła jej mama powiedzieć to  i owo, to by nie zmarnowała diabełków.

Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka. Wiedziałam, że nie bez powodu Scott lata przez cały odcinek i zabiera ludziom ból.

Chciałam powiedzieć: Deaton to the rescue, ale ten buc chce zatłuc Stiles. A sio.

P.S. Mam wrażenie, że five orange pips pazurki Talii nie plączą się tak bez powodu po całej fabule tego półsezonu i że się okaże, że tru!alpha Scotta też potrafi odbierać wspomnienia i odbierze je Stilesowi, który przecież właśnie pod wpływem opętania popełnił zabójstwa i zamachy bombowe i pewnie będzie miał ogromne wyrzuty sumienia, jak go już odpętają. I potem wszyscy oprócz Stilesa będą o tym pamiętać, a Isaac od czasu do czasu będzie rzucał zawoalowane aluzje typu: "Hej, a pamiętacie, jak kiedyś poraził mnie prąd i z jakiegoś powodu nie umiałem się uzdrowić?", a wszyscy będą na niego patrzeć z wyrzutem i mówić głośni "Ciii! O tym się nie rozmawia w Beacon Hills".

Ola Cholewa

Fangirl

Ola. Fangirl. Matka smokom. Żona pisarzowi. Lubi czytać, pisać i uczyć się nowych rzeczy. Uwielbia wielkie roboty.