Liebster Award!

by 23.3.14 12 komentarze
Wrócił jako ten bumerang, za sprawą Drakainy! Yay! Tak jak ostatnio, nie chce mi się wymyślać pytań ani nikogo nominować, ale chętnie odpowiem na pytania.


1. Napiłaś się przez przypadek krwi jakiegoś potężnego wampira, co dało ci niezwykłą moc magnetyzmu: przez parę godzin masz zdolność przekonania każdego człowieka do dowolnej rzeczy. Kogo i do czego przekonujesz?

Ponieważ jestem osobą bardzo, ale to bardzo samolubną, to nie wyruszę ani na Kreml, ani w inny zakątek świata, gdzie trwają konflikty zbrojne, tylko do wydawnictwa Harcourt Children's Books. Tam znajduję redaktora prowadzącego Ysabeau S. Wilce i przekonuję ją/jego, by wydała kolejne jej książki, nawet niekoniecznie o Florze

Wysoko na liście jest też namawianie Moffata, by oddał komuś innemu planowanie głównej linii fabularnej "Doctora Who" - niech on sobie spokojnie pisze pojedyncze, genialne epizody.

2. Możesz przenieść się w świat dowolnej powieści i zmienić w niej jeden (ale koniecznie istotny!) szczegół - w tym sensie istotny, że od pewnego momentu wszystko musi pójść inaczej. Gdzie lądujesz i co zmieniasz?

A wiesz, że nic i nigdzie?  Pewnie, że czasami się wkurzam o coś, co mi nie pasuje, albo mówię: "Ja bym to zrobiła inaczej", ale tak naprawdę zmyślam. Bo jeśli mnie coś nie odpowiada, to znaczy, że porusza. A jak porusza, to znaczy, że spełnia swoje zadanie, prawda?

3. Możesz zaangażować kompozytora z dowolnej epoki do napisania opery wg dowolnej książki, filmu itd. Według czego piszesz libretto i dla kogo?

Chciałabym, żeby Wagner napisał muzykę do "Mistrza i Małgorzaty". Trochę jakby nie jest to jego wrażliwość, ale na samą myśl o tym, jak "zilustrowałby" scenę na Worobiowych wzgórzach przechodzą mnie dreszcze.

4. Możesz sobie u dowolnego malarza z dowolnej epoki zamówić portret z dowolnym swoim fangirlingiem. Z kim się portretujesz i u kogo?

ALPHONSE MUCHA I WIELKIE ROBOTY. I niech to będzie witraż.

Ola Cholewa

Fangirl

Ola. Fangirl. Matka smokom. Żona pisarzowi. Lubi czytać, pisać i uczyć się nowych rzeczy. Uwielbia wielkie roboty.