Co pod choinką znajdą dzieci

by 19.12.16 0 komentarze
Książki znajdą. To znaczy nie tylko, ale ja kupiłam im w tym roku tylko książki. Tak, nadal udaję, że kupuję je dla dzieci, już chyba nikt w to nie wierzy. Oh well.

I owszem, jestem beznadziejnie spóźniona, bo Wigilia tuż tuż ale może komuś jeszcze taka lista się jeszcze komuś w tym roku przyda.

Dla przypomnienia: potwory ze mną mieszkają w ilości sztuk dwa. starszy w wieku porządnych sześciu lat, a młodszy jest młodszy o połowę.

Na początek z grubej rury, obaj dostaną po tomie:Galeria dzikich zwierząt. Północ
Galeria dzikich zwierząt. Północ

Autor: Dieter Braun
Wydawnictwo: Egmont Polska Sp. z o.o.

A jak dostaną i przejrzą delikatnie w białych rękawiczkach, to matka im zabierze i przechowa, aż nie skończą osiemnastu lat każdy. Serio, jestem zakochana w tych albumach. tekstu nie ma tam zbyt wiele, ot w sam raz tyle, by rozbudzić ciekawość młodego czytelnika życiem dzikich zwierząt, ale te ilustracje! Te ilustracje! Piękne kolory, geometryczne kształty, każda jedna to małe dzieło sztuki.

Pomyślany jak prezent dla młodszego:

Przed i po

Autor: Anne-Margot Ramstein, Matthias Aregui
Wydawnictwo: Wydawnictwo Format

ale wręczone już szóstego grudnia, razem ze stertą słodyczy i Transformersem (indoktrynację trzeba zaczynać jak najwcześniej, by była skuteczna), okazała się być ta książka złożona z samych ilustracji strzałem w dziesiątkę. Już dawno chłopcy nie byli tak zainteresowani wspólnym przeglądaniem, no, czegokolwiek - różnica trzech lat to w tym wieku sporo. I nawet sześciolatek może z tej książki nauczyć się nowych rzeczy.Podróż dookoła świata

Autor: Kucharska Nikola
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Dla starszego, który lubi mapy. I "Mapy" również. U nas to w gruncie rzeczy rodzinne, mnie zaraził pasją do map dziadek. Ale "Podróż dookoła świata" ma jeszcze jedną poważną zaletę: można ją rozłożyć na podłodze i jest wtedy dłuższa od dorosłego. Such fun! Mam nadzieję, że dzięki temu młodszy też złapie bakcyla.


Opowiem ci, mamo, co robią narzędzia

Autor: Daniel de Latour, Izabela Mikrut
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Młodszy to inżynier, z urodzenia, rzadka cecha. W dodatku złodziej, to już bardziej powszechna, i zawsze hydraulikowi ze skrzynki coś podwędzi. Na szczęście hydraulika mamy wyrozumiałego w tym względzie. W związku z tym młodszy dostanie książkę o narzędziach - mamy już Mrówki, Auta i Miód z tej serii, a ja solennie obiecuję, że to ostatnia.Rok w przedszkolu

Autor: Przemysław Liput
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Niestety nie mogę tego samego obiecać, jeśli chodzi o serię "Rok w ...", bo mam do niej wielką słabość. Ten tytuł też powędruje do młodszego, bo we wrześniu powinien już porzucić żłobek i pójść kształcić się w kolejnej placówce: a taka książka może chyba tylko pomoc w aklimatyzacji. Nie żeby akurat młodszy miał z tym jakikolwiek problem...

A czy wam jakieś fajne książki dla dzieci wpadły ostatnio w oko? Bo za rok znowu święta...

Ola Cholewa

Fangirl

Ola. Fangirl. Matka smokom. Żona pisarzowi. Lubi czytać, pisać i uczyć się nowych rzeczy. Uwielbia wielkie roboty.