Penisy na ekrany!

Znacie ten stan, gdy budzicie się w środku nocy i macie genialny (GENIALNY, powiadam) pomysł na notkę na blogu, ale gdy budzicie się rano, wydaje wam się on głupi?

A potem i tak notkę piszecie?

No więc to ja dzisiaj. YOLO. I w'ogle.

A zaczęło sie od tego, że mąż mi wczoraj pokazał filmik. O ten:

 


College Humor wzięło cztery kobiety w różnym wieku i z różnych ras (dywersyfikację zapisujemy na plus) i kazało im żądać większej ilości penisów na ekranie w serialach HBO. Bo skoro jest tyle kobiecych biustów, to oczywistym jest, że powinno być tyle samo członków.

Na pierwszy rzut oka rozsądny postulat.

Na drugi trochę mniej.

A w dodatku ja wyjdę na idiotkę, przelewając myśli z 3 w nocy w słowa, ale here goes nothing.

Bo kiedy ostatnio raz sprawdzałam, to piersi nie były genitaliami. W przeciwieństwie do penisów. Biust to po prostu nadmiernie fetyszyzowana część ciała kobiety, zapewne z tego powodu, że mężczyźni jej nie posiadają - różnice zawsze są bardziej fascynujące, prawda? Przecież właśnie z tego powodu przedszkolaki bawią się krzakach w doktora.

HBO jednak ma dwie strategie sprzedaży: seks i przemoc i jeszcze nie do końca zorientowało się, że kieruje swoją ofertę głównie do mężczyzn, co w dzisiejszych czasach jest komercyjnym strzelaniem sobie w stopę (na szczęście nadal mają dobre scenariusze). Bo przedstawiony explicite na ekranie stosunek płciowy między dwoma nagimi osobami podnieci seksualnie głównie mężczyzn.

I nie jestem pewna, czy większa ilość penisów na ekranie coś zmieni. Więcej, uważam, że jeśli HBO faktycznie zacznie pokazywać penisy w swoich serialach, to powinno też pokazywać wargi sromowe aktorek. I znowu: nie jestem przekonana, czy jest to dobra strategia. W tej chwili jeszcze można udawać, że to nie pornografia:
Co nie znaczy, że nie jestem za pewnym równouprawnieniem. Jestem, dlatego z taką przyjemnością oglądam "dla fabuły" "Teen Wolfa". Bo MTV już się zorientowało, że kobiety oglądają seriale telewizyjne nie tylko dla wiarygodnie skonstruowanych psychologicznie bohaterów i ciekawej fabuły.

Popularne posty